:: Opłaty ::


" ... To, że śląski odcinek A1 jest budowany przez państwo, niewiele zmienia. Państwo może przecież samo pobierać opłaty za przejazd - wyjaśnia Radosław Stępień, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury, który przyjechał na podpisanie umowy. Przejazd 1 km autem osobowym będzie kosztował prawdopodobnie 10 groszy."

[Źródło: Szanse, że autostradą A1 w woj. śląskim pojedziesz za darmo, są równe zeru - www.naszemiasto.pl, z dnia 28.07.2009 r., Adrian Ołdak]


" ... Autostrada A-1, zgodnie z obowiązującą ustawą, ma być płatna. Na niektóry odcinkach opłaty mają pobierać koncesjonariusze, na innych operatorzy reprezentujący Skarb Państwa, odprowadzający wpływy do Krajowego Funduszu Drogowego. Bezpłatne mają być przejazdy na odcinkach, pełniących funkcje obwodnic dużych aglomeracji."

[Źródło: Górny Śląsk: rusza budowa A-1 - www.wnp.pl, z dnia 22.01.2007 r., PAP]


" ... Z rządem łatwiej niż z firmą będzie można negocjować wprowadzenie stawki "zero" za przejazd A2 w okolicach dużych aglomeracji. Zgodnie z prawem wszystkie autostrady są płatne. Nawet te, które tworzą obwodnice miast. Jest jednak szansa wprowadzenia na tych odcinkach opłaty w wysokości zero złotych, co oznaczałoby, że byłyby bezpłatne. Prywatny inwestor, który chciałby, żeby koszty zwróciły mu się jak najszybciej, nigdy by się na to nie zgodził."

[Źródło: Rządowa autostrada będzie tańsza - www.gazeta.pl, z dnia 04.03.2009 r., Piotr Wasiak]


" ... Cały śląski odcinek A1 będzie miał 166,8 km długości i według zapewnień ministra transportu Jerzego Polaczka, ma być gotowy do 2010 r. Drogę wybuduje greckie konsorcjum J & P Avax, które buduje drogi w Grecji, Libii i Irlandii, a w Polsce w okolicach Lublina. Autostrada A1, zgodnie z ustawą, ma być płatna, jednak głośno mówi się, by na odcinku z Gliwic do Bytomia była bezpłatna, gdyż stanowić będzie jednocześnie zachodnią obwodnicę aglomeracji."

[Źródło: Śląsk buduje drugą autostradę - www.wiadomosci24.pl, z dnia 27.05.2007 r., Marcin Nowak ]

Copyright © 2006 - 2018 A1Piekary

www.a1piekary.prv.pl - A1 Pyrzowice - Sośnica
polska, poland, piekary, śląskie, silesia, highway, gddkia, śląsk, pogoda, przebieg, plan, zdjęcia, gliwice, maciejów, pyrzowice, a1, autostrada, przetarg, węzeł, budowa, mapa, opłaty, trasa, skyscrapercity, praca, bytom, sośnica, zabrze, ożarowice, pyrzowice, celiny, myszkowice, mierzęcice, sączów, siemonia, dobieszowice, bobrowniki, piekary śląskie, bytom, stolarzowice, zbrosławice, wieszowa, zabrze, rokitnica, świętoszowice, czekanów, maciejów, zabrze, gliwice, sośnica, kolej, regionalna, szybka, tory, połączenie, lotnisko, gtl, kolejowe, chorzów, katowice, autopista, polonia, diaľnica, poľsko, dálnice, polsko, polnischen, autobahn, dragados, budimex, dromex, polen, poljska
Mazury - kamery, pogoda, bezpieczenstwo